ŚCIĄGAWKA ANGLISTY

zbiór adresów stron internetowych do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego

Poniżej przedstawiam adresy użytecznych w nauczaniu angielskiego stron internetowych.

Każdy nauczyciel z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

https://en.islcollective.com/ - międzynarodowa strona dla nauczycieli języka angielskiego zawierająca niezliczone materiały przygotowane dla nauczycieli przez nauczycieli. Można tu znaleźć wszystko; od ćwiczeń gramatycznych, przez słownictwo, kulturę po geografię i historię. Materiały są dostosowane do poziomu i wieku uczniów, gotowe do wydrukowania. Po rejestracji i zalogowaniu mamy nieograniczony dostęp.

http://www.eslflow.com/- przewodnik po planach lekcji, gramatyce, słownictwie, wymowie, grach i ćwiczeniach. Słowem wszystko, czego może potrzebować nauczyciel.

http://www.agendaweb.org/- znana chyba wszystkim nauczycielom strona. Zawiera całe mnóstwo ćwiczeń na tablicę interaktywną z zakresu gramatyki, słownictwa, słuchania, czytania, filmów, piosenek, historyjek i „kulturówki”. Zróżnicowanie poziomów i wieku. Do wykorzystania na każdej lekcji. Za darmo.

http://www.eslkidslab.com/- materiały skierowane do uczniów na pierwszych etapach nauki, przemawiające do nauczycieli o różnych stylach nauczania. Na stronie znajdziemy lekcje wideo, karty pracy do wydrukowania, ćwiczenia do samooceny, karty obrazkowe, materiały fonetyczne, wskazówki dla nauczycieli. Nieocenione w pracy z maluchami.

http://www.english-4kids.com/- kolejna strona poświęcona najmłodszym uczniom. Pełno tu kart pracy, gier, kart obrazkowych, gotowych prezentacji PowePoint i dodatkowych materiałów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

http://www.dreamenglish.com/- wyjątkowo ciekawa strona zawierająca głównie piosenki, filmy wideo i gry do wykorzystania online lub ściągnięcia na MP3. Doskonała w pracy z maluchami.

http://www.stickersandcharts.com/- materiały do drukowania: naklejki motywujące, plansze z zasadami zachowania w klasie, certyfikaty i wiele innych. Mają zachęcać do nauki, poprawiać zachowanie, uczyć odpowiedzialności. Niezastąpione w klasie.

http://www.onestopenglish.com/- ponad 9000 materiałów: plany lekcji, karty pracy, audio, wideo, karty obrazkowe. Pełny dostęp po rejestracji i zalogowaniu.

http://esl-kids.com/- tutaj znajdziemy setki kart obrazkowych w różnych rozmiarach; do zeszytu i na tablicę. Karty podzielone są tematycznie. Dodatkowo ćwiczenia do powielania, gry i piosenki. Bardzo przydatna strona.

http://www.mes-english.com/- fantastyczna strona, pełna dobrze przygotowanych, darmowych materiałów do uczenia dzieci, włączając karty obrazkowe, karty pracy, foniki, wideo, gry i certyfikaty. Warto zajrzeć.

http://pl.bab.la/- super słownik online; można tu znaleźć tłumaczenia, a darmowe gry, testy językowe oraz lekcje słownictwa sprawią, że nauka stanie się przyjemnością.

http://www.eslkidstuff.com/- najprawdopodobniej największe źródło materiałów do nauczania języka angielskiego. Niestety, aby uzyskać dostęp musimy opłacić członkostwo – jakieś $25 rocznie.

http://mapleleaflearning.com/- popularny kanał YOU TUBE przygotowany przez nauczyciela języka angielskiego z Japonii. Możemy tu obejrzeć piosenki, tańce, prawdziwe lekcje z małymi uczniami. Dla chętnych do kupienia płyty CD.

http://www.sparklebox.co.uk/- nie jest to typowa strona językowa, ale można tu znaleźć 1000 darmowych materiałów do powielania. Warto spróbować.

Oczywiście nie są to wszystkie dostępne w Internecie źródła materiałów do nauki języka angielskiego. Ale nawet korzystając tylko z podanych przeze mnie stron i tak nie będziemy w stanie wykorzystać nawet 1% pomocy naukowych tam zamieszczonych!

Miłego użytkowania :-)


Opracowała: Joanna Pietrzycka