MIKOŁAJKI INTEGRACYJNE

Dnia 6 grudnia 2005 r. uczniowie klas integracyjnych wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowali uroczystość MIKOŁAKI INTEGRACYJNE pod hasłem „PRZYJEDŹ DO NAS MIKOŁAJU”. W pięknie udekorowanej świątecznymi elementami stołówce szkolnej bawiło się około 200 uczniów.

Uroczystość rozpoczął pokaz taneczno – gimnastyczny przygotowany przez zespół cheerleaders „SZALONE PIĄTKI”. Następnie dzieci z klasy II „B” zaprezentowały inscenizację na temat tradycji mikołajkowych pt. „Zmartwienie Świętego Mikołaja” zawierającą dodatkowo ciekawostki, wiersze oraz piosenki związane z postacią Świętego Mikołaja. W kolejnej części uroczystości odbyła się „Mini – lista przebojów”, w trakcie której uczniowie poszczególnych klas przedstawili przygotowane przez siebie układy muzyczno – taneczne.

Następnie przedstawiciele zebranych klas uczestniczyli w konkursach: „Oryginalne opakowanie prezentu mikołajkowego” oraz „Quiz – Jaka to melodia?”. Najbardziej oczekiwanym momentem uroczystości okazało się jednak spotkanie ze Świętym Mikołajem, który w zamian za rozwiązanie przez dzieci przygotowanych przez siebie zagadek obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami oraz dyplomami za aktywny udział i wspaniałą zabawę podczas imprezy.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się na słodki poczęstunek, a następnie we wspaniałych nastrojach wrócili do domów.