BRĄZOWY MEDAL

MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniach 12-13 czerwca 2004 r. w Kraśniku odbyły się finały Mistrzostw Polski w piłce nożnej chłopców w kategorii szkół podstawowych. W turnieju uczestniczyło 12 zespołów, mistrzów poszczególnych województw oraz gospodarz turnieju zespół z Kraśnika. Nasz zespół, jako mistrz województwa lubelskiego, wylosował w rundzie eliminacyjnej drużyny z Lubina oraz z Wołczyna. Pierwszy mecz z Lubinem przegraliśmy 3:4, następnie pokonaliśmy Wołczyn 9:2 i awansowaliśmy do ćwierćfinału gdzie kolejnym naszym przeciwnikiem był zespół z Tczewa, który pokonaliśmy w stosunku 7:l co dało nam awans do półfinału Mistrzostw Polski. Półfinały i finały turnieju odbyły się następnego dnia. W pierwszym półfinale spotkały się Szkoła Podstawowa nr 5 z Białej Podlaskiej ze Szkołą Podstawową nr 37 z Białegostoku, w drugim Szkoła Podstawowa nr 5 z Kraśnika ze Szkołą Podstawową z Ożarowa. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 2:l dla Białegostoku, w drugim wygrał Kraśnik w stosunku 3:1. Oba spotkania stały na wysokim poziomie a nasze spotkanie z Białymstokiem uznano jako przedwczesny finał turnieju. W meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski graliśmy z drużyną z Ożarowa którą pokonaliśmy 8:4 a w meczu o I miejsce zespół z Białegostoku nie dał żadnych szans gospodarzom turnieju, pokonując drużynę z Kraśnika 6:0, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski. Ostateczna kolejność turnieju:
   I miejsce i złoty medal - Białystok
   II miejsce i srebrny medal - Kraśnik
   III miejsce i brązowy medal - Biała Podlaska

Stoją od lewej: Jakub Krucewicz, Paweł Pastuszewski, Kacper Dębek, Maciej Solarz, Mateusz Chaberski, trener KRZYSZTOF KRUCEWICZ. Niżej: Maciej Osipowicz, Dominik Korniluk, Ariel Borysiuk, Damian Kaczmarek, Artur Szymański
Królem strzelców Mistrzostw Polski został zawodnik drużyny Szkoły Podstawowej nr 5 z Białej Podlaskiej Ariel Borysiuk zdobywając 19 bramek.

Należy podkreślić wspaniałą organizację imprezy; turniej rozgrywano na doskonale przygotowanych boiskach, wszyscy uczestnicy turnieju wyjechali z Kraśnika z pamiątkowym pucharem, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez organizatora. Najlepsze zespoły nagrodzono medalami, koszulkami sportowymi, piłkami oraz torbami sportowymi.